10/06/2016-20/08/2016

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, AS "Rīgas Centrāltirgus"

AS "Rīgas Centrāltirgus" Biedrība "Radošuma meka"

Gardēžu kino vakars Centrāltirgū Rīgas svētku ieskaņas pasākumu ietvaros – 2016.gada 12.augustā – ietvēra publisku pasākumu Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā, kura laikā norisinājās projekta ietvaros izstrādātās kinofilmas „Tas kungs jau prasa ēst” brīvdabas kinoseanss, dzīvās mūzikas priekšnesums, pavāra paraugdemonstrējumi un veselīgo kino našķu gatavošanas meistarklases.

Gardēžu kino vakara laikā Centrāltirgū notika četri filmas “Tas kungs jau prasa ēst” seansi – 21.30; 22.00; 22.30 un 23.00. Filmas režisore ir Daina Rašenbauma, scenārija autors Guntars Daģis, bet operators – Uvis Burjāns.

Projekta mērķis ir caur gastronomijas un ēšanas kultūras prizmu ļaut publiskā kinoseansa Centrāltirgū apmeklētājiem pietuvoties brīnumainajai kino pasaulei no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Projekta budžets bija 9 500,00 EUR, no kuriem 2000,00 EUR Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansējums, bet 3630,00 EUR AS "Rīgas Centraltirgus" un 3 870 EUR biedrības "Latvijas Pilsoniskas sabiedrības atbalsta centrs" līdzfinansējums.

Projekta mērķauditorija bija iespējami plaša – visu paaudžu pārstāvji, kam patīk ēst, interesē gastronomijas tēma un tās atspoguļojums latviešu kino.

Projekta rezutāti:

  • Radīta filma „Tas kungs jau prasa ēst”, izmantojot arhīva materiālus no latviešu māksals filmām un papildinātas ar filmās iesaistīto aktieru komentāriem par ēdiena un gastronomijas nozīmi latviešu kultūrā, stāstiem par konkrētās filmas aizkulisēm un dažādiem amizantiem atgadījumiem filmas uzņemšanas procesā.
  • Noorganizēta filmas pirmizrāde un vairāki seansa atkārtojui Rīgas svētku ieskaņas pasākumu laikā.
  • Īstenoti pavāra paraugdemonstrējumi veselīgu uzkodu pagatavošanā kino seansa laikā.